ICQRAJA NEWSLETTER No 46

[Dej of d dej]

Subota 18.11.2000.

[Novosti]

Zdravo ajsikju rajo.
Esad je odselio pa zato ne moze da napise newsletter. Rekao je da cim
uvede telefon pristupice ponovnom pisanju newlettera. Kad je on otisao
necu imati s kim ici na biciklizam :(((((


[Song of d dej]

QUEEN - WE WILL ROCK YOU

Buddy you're a boy make a big noise
Playin' in the street gonna be a big man some day
You got mud on yo' face
You big disgrace
Kickin' your can all over the place
Singin'

'We will we will rock you
We will we will rock you'

Buddy you're a young man hard man
Shoutin' in the street gonna take on the world some day
You got blood on yo' face
You big disgrace
Wavin' your banner all over the place

'We will we will rock you'
Singin'
'We will we will rock you'

Buddy you're an old man poor man
Pleadin' with your eyes gonna make you some peace some
day
You got mud on your face
You big disgrace
Somebody better put you back into your place

'We will we will rock you'
Singin'
'We will we will rock you'
Everybody
'We will we will rock you'
'We will we will rock you'
Alright

[Ivent of d dej]

Danas se nista znacajno jos nije dogodilo (9:02 AM).

[Vedr of d dej]

Rano jutros (oko 2 sata) pocela je jaka kisa s jos jacom grmljavinom i
nije prestajala do 6 sati. Sada je vedro i sunce sija .... jednom
rijecju - ljepota.

[Mudrosti of d dej]

- I noga u gu*icu je korak naprijed.
- Ovde lezi div sto Jocu ubit htede, sad je pod zemljom pa ga crv jede.


[Vicevi of d dej - preuzeto sa vicevi.net]

Dosla Smrt kod Muje i kaze mu:
- "Mujo dosao sam kod tebe da ti uzmem dusu."
A Mujo kaze:
- "Fato, duso, trazi te neki covjek u crnom."

- Koji je najljeniji Kinez na svijetu?
- Ljen-cu-ga.

Idu dvije banane Ulicom i gule se od smjeha!!!


[Avaz of d revolusn]

U petak su svi razredi pisali "pismo" odjeljenskom vijecu o problemima
na psihologiji. Eto ...

DKPP!

[Cosak]

Eh ... sada cu napisati nesto na temu feminizma, sovinizma i ostalih
hakurika, posto sam prozvan "muskim sovinistom" ;)))))
Prvo da definisem ... ne mogu koristiti rijeci za koje ne znam sta znace.
Feminizam je pokret za oslobodjenje zena od podredjenog polozaja i za
izjednacavanje njihovih prava s pravima muskarca.
Eh sada dolazi na red sovinizam. Sovinizam je politicki pravac u
Francuskoj koji se borio da, citiram: "posto, poto vrati slavu oruzja
Prvog carstva". Sovinista je covjek koji je "zarazen" sovinizmom.
Niste znali da se borim za povratak slave oruzja Prvog carstva????
Nisam ni ja :)
Evo nekoliko argumenata za to da su zene inferiornije od muskaraca sto
se tice "pameti".
Prvi i najveci argument je da je ovo patrijarhalno drustvo :))) (da su
zene pametnije, one bi vladale ... UM CARUJE, SNAGA KLADE VALJA).
Mnogo manje ima genija zenskog pola nego muskog.
Zensko nikada nece biti predsjednik SAD-a :)
Cak i u evoluciji postoji potpora tome da su zene inferiornije. Sta su
one radile u proslosti??? Ostajale kod kuce cuvale djecu, dok su
muskarci kontali kako da naprave oruzje za ubijane onih velikih klempavih
zivotinja.
Jeste li culi za jednu zenu-filozofa u antickom dobu ????
Jednostavno ... zene su manje imale potrebe da korsite mozak pa im se
u skladu s tim i razvijao. :)

Uprkos ovim "neopovrgnutabilnim" argumentima, moje misljenje je da se
inteligencija ne mjeri PO BROJU GLAVA KOJE INDIVIDUA IMA (da prostite ;))
Eto ... za one koje misle suprotno ... NE MISLIM DA SU ZENE GLUPE ..
samo sam se u jednom trenutku osjecao duznim da branim cast individua
sa dvije glave ;))))))
Jedina razlika u razmisljanju izmedju feministkinja i muskaraca je u
tome sto muskarci znaju da ne mogu bez zena, a feministkinje misle da
mogu bez muskaraca :)))

Pozdrav svim feministkinjama i onima koje to nisu :)

Danasnji ICQRAJA newsletter potpisuje: Senad Uka (sovinista?)

Copyright (c) ICQRAJA team